Upofloor-laminaatit ja -parketit

Lattiaa ei voi vaihtaa vuosittain, vaan ratkaisun kanssa on elettävä usein pitkänkin aikaa. Tästä syystä on lattianpäällyste hankittava harkitusti. Kuinka aktiivisessa käytössä asunto on ja kuinka lattia sopii kodin sisustukseen, mm. näitä asioita on mietittävä valintaa tehtäessä.

Upofloorin parkettimallisto tarjoaa laajan valikoiman laadukkaita kotimaisia parketteja. Kaikki tuotteet ovat asennettavissa kätevällä RealLOC-lukkopontilla, jolloin asennuksessa ei tarvita liimaa.

Taloyhtiöiden lattiasaneerauksissa myös Upofloor-laminaateilla syntyy tyylikästä jälkeä nopeasti ja edullisesti. Lattiapinnat pysyvät kunnossa vuodesta toiseen.

Parketit ja laminaatit

Parketti, laminaatti ja muovimatto ovat suosituimpia ja kestävimpiä vaihtoehtoja. Nykypäivän pinnoitteet ovat kaikki laadukkaita ja runsaasta väri-, kuosi- ja materiaalitarjonnasta löytyy jokaiseen makuun ja käyttötarkoitukseen sopivat vaihtoehdot.

Ohjeita


Takuu


Esitteet


Pintakäsittelyt


Seurantakohteet

Eikka-mökki

Eino Grönin Reposaaren loma-asuntomessualueelle rakennettuun mökkiin valittiin makuuhuoneen ja parven lattiamateriaaliksi Upofloorin helppohoitoinen öljytty ja harjattu Tammi Mocca -parketti.
Kiertokatu: laminaatin asennus

Kerrostalokaksion kunnostusprojektissa asennettiin lattialaminaatit asuntoon. Kohteeseen valittiin Upofloorin Click Xpress -laminaatti. Valittu väri on anttiikki Tammi.
Kiertokatu: valmiit tilat

Huoneistoremontin valmiita kuvia. Lopputulos on erinomainen ja onnistunut suunnitelmien mukaisesti. Kuvat puhukoot puolestaan.
Omakotitalo Liinaharjaan

Porin Liinaharjaan rakennettiin yksikerroksinen omakotitalo. Talo on paikalla rakennettu ja se on suunniteltu nelihenkisen perheen toiveiden mukaisesti.
Otsola

Porin Tuorsniemeen rakennettiin 1 1/2 kerroksisen omakotitalo. Kohteeseen asennettiin Upofloorin laminaatit. Talo on suunniteltu nelihenkiselle perheelle toiveet ja tarpeet huomioiden.
Jämerä-talo Turku

Turkuun, keskelle vanhaa rauhallista puutaloaluetta rakennettiin kivitalo. Kohteeseen asennettiin Upofloorin parketti.
Kerrostalokaksion remontointi

Vuonna 1955 rakennetun kerrostalokaksion vaihtaessa omistajaa tuli remontointi ajankohtaiseksi. Kohteessa käytettiin Upofloorin lattiamateriaaleja.
Kaksio Tähtikadulla

Porin keskustassa sijaitsevaan kerrostalokaksioon tehtiin täydellinen remontti. Udeksi lattiamateriaaliksi valittiin Upofloorin laminaatti.
Rinneparitalon lattiaremontti

Remontoitavassa kohteessa uudeksi lämmitystavaksi päätettiin taloyhtiön toimesta muuttaa patterit ja klinkkeripintainen lattia vaihtaa lämpimän tuntuiseksi parketiksi.

Rakentaja.fi-tv


Videot


Katso aiheeseen liittyvät uutiset

kuva
Upoflooria pintaan 1960-luvun asuntoon

Helsingin Myllypurossa peruskorjataan kerrostaloa...
kuva
Vanhan pinnan päälle uusi lattia

Lattiaremontti käy nopeasti vanhan pinnan päälle asenne...
kuva
Upofloor lattiapäivät Espoossa 2.- 4.2.

Asiantuntijat suunnittelevat taloyhtiöönne parha...

Katso myös muuta aiheeseen liittyvää


Etusivulle | Kerro kaverille | Oikeudellinen tiedote | Tietosuoja | Palaute | Yhteystiedot © Sanoma News Oy